Тема 2: Практичне заняття " Відлік часу в історії" (+ЗНо)
Мета:формувати в учнів уявлення про безперервність історичного часу і його членуван- ня на окремі періоди; ознайомити учнів з іншими системами літочислення та лічбою часу до Різдва Христового; сформувати вміння обчислювати часові відрізки з переходом через еру.
Тип уроку: формування вмінь і навичок
Обладнання: Інтернет мережа, мережевий підручник, пристрій зчитування
Зміст уроку.
1) Хронологія та стрічка часу в історії
2) Як визначати століття та І і ІІ половину століття
3) Як визначати тисячоліття
4) Обчислення скільки років тому відбулася історична подія
4) Обчислення скільки років тому відбулася історична подія
Хід уроку.
І. Актуалізація опорних знань і вмінь учнів.
Прийом «Евристична бесіда» 1. Яка роль часу в історії?
2. Чому важливо знати послідовність подій в історії?
ІІ. Вивчення нового матеріалу.
1) Хронологія та стрічка часу в історії
1)Група 1 Робота з підручником
Виконайте завдання в підручнику Бандровського на ст. 9-11 параграф 1
Виконайте завдання в підручнику Пометун ст.9-11 параграф 2
Складіть план відповіді за підручником Шалагіної ст 7-9 параграф 1
Виконати завдання підручник Голованова ст.12-15параграф2
Виконайте завдання в підручнику Бандровського на ст. 9-11 параграф 1
Виконайте завдання в підручнику Пометун ст.9-11 параграф 2
Складіть план відповіді за підручником Шалагіної ст 7-9 параграф 1
Виконати завдання підручник Голованова ст.12-15параграф2
2)Група 2 Робота з термінами
Поясніть що означають ці терміни; "хронологія", "літочислення" "наша ера" "до нашої ери""століття""тисячоліття"
Поясніть що означають ці терміни; "хронологія", "літочислення" "наша ера" "до нашої ери""століття""тисячоліття"
3)Група 3
1. Поміркуйте, чому історію називають «наукою про людей у просторі й часі».
2. Поясніть, як заняття людей, їхні житла, одяг, харчування, традиції і звичаї пов’язані з тим, у якій місцевості, в якому просторі вони жили.
3. Пригадайте, які одиниці вимірювання часу вам відомі.
4)Група 4 Робота з схемою
Група5 Робота з презентаціею
Переглянути №1 Виконайте завдання слайдів 13-15
Переглянути №2 Виконайте завдання слайду 8
Переглянути №1 Виконайте завдання слайдів 13-15
Переглянути №2 Виконайте завдання слайду 8
2) Як визначати століття та І і ІІ половину століття.
Група 1
Виконайте завдання на співвіднесення років зі століттями чи тисячоліттями та на зворотну відповідність – століть (тисячоліть) з роками. Нариклад
1) Князь Ігор загинув у 945 році. У якому столітті це відбулося?
А) VIII ст. Б) IX ст. В) X ст. Г) XI ст.
2)Битва на на Жовтих Водах відбулася в 1648 р. Назвіть тисячоліття:
А) I тис. до н.е. Б) І тис. В) ІІ тис. Г) ІІІ тис.
Пройдіть Тренінг - вікторину "Визнач століття" Переглянути
Виконайте завдання на співвіднесення років зі століттями чи тисячоліттями та на зворотну відповідність – століть (тисячоліть) з роками. Нариклад
1) Князь Ігор загинув у 945 році. У якому столітті це відбулося?
А) VIII ст. Б) IX ст. В) X ст. Г) XI ст.
2)Битва на на Жовтих Водах відбулася в 1648 р. Назвіть тисячоліття:
А) I тис. до н.е. Б) І тис. В) ІІ тис. Г) ІІІ тис.
Пройдіть Тренінг - вікторину "Визнач століття" Переглянути
3) Як визначати тисячоліття.
Зразок обчислень
-
-
-
-
-
-
Група 2
Пройдіть Тренінг "Як стати мілліонером" Визначте до якої половини століття належать дати Переглянути
3) Як визначати тисячоліття.
Група 3
Опрацюйте схему та поясніть як визачити тисячоліття
4) Обчислення скільки років тому відбулася історична подія
Група 4
Виконайте задачі на встановлення віддаленості події від сьогодення, наприклад Скільки років тому відбулася подія, якщо відома її дата? Наприклад:
У 1651 році відбулась битва під Берестечком. Скільки років
минуло з того часу?
Груа5 Виконайте задачі на встановлення віддаленості однієї події від іншої. Наприклад, Скільки років розділяє події? або На скільки років одна подія відбулася раніше (пізніше) від іншої?
Хрещення Русі відбулося у 988 році . А створення Греко-католицької церкви в 1696 році. У якому столітті відбулася ці події? Скільки років розділяє ці події?
Група 6 Виконайте Задачі на встановлення дати події за її віддаленістю від сьогодення Наприклад, У якому році відбулася подія, якщо відомо, що від сьогодення її відділяє 22 роки?
Група7 Виконай Задачі на встановлення дати події за її віддаленістю від іншої події .У якому році відбулася подія, якщо відомо, якщо відомо, що це сталося після вказаної події через певну кількість років?
Острозька Біблія була надрукована 1581 році. Проте Остромирове Євангеліє –одна із найвидатніших пам’яток старослов’янського письменства, датована значно ранішим періодом. Її написання було раніше літопису на 526 (525) роки? Назвіть роки і у якому столітті було написане Остромирове Євангеліє.
Виконайте задачі на встановлення віддаленості події від сьогодення, наприклад Скільки років тому відбулася подія, якщо відома її дата? Наприклад:
У 1651 році відбулась битва під Берестечком. Скільки років
минуло з того часу?
Груа5 Виконайте задачі на встановлення віддаленості однієї події від іншої. Наприклад, Скільки років розділяє події? або На скільки років одна подія відбулася раніше (пізніше) від іншої?
Хрещення Русі відбулося у 988 році . А створення Греко-католицької церкви в 1696 році. У якому столітті відбулася ці події? Скільки років розділяє ці події?
Група 6 Виконайте Задачі на встановлення дати події за її віддаленістю від сьогодення Наприклад, У якому році відбулася подія, якщо відомо, що від сьогодення її відділяє 22 роки?
Група7 Виконай Задачі на встановлення дати події за її віддаленістю від іншої події .У якому році відбулася подія, якщо відомо, якщо відомо, що це сталося після вказаної події через певну кількість років?
Острозька Біблія була надрукована 1581 році. Проте Остромирове Євангеліє –одна із найвидатніших пам’яток старослов’янського письменства, датована значно ранішим періодом. Її написання було раніше літопису на 526 (525) роки? Назвіть роки і у якому столітті було написане Остромирове Євангеліє.
Група 8
Виконайте завдання на картках
Виконайте завдання на картках
Картка 1
1. У 410 р. готи розгромили Рим. Скільки років тому від- булася ця подія?
2. Падіння Ассирії відбулося у 612 р. до н. е. У 539 р. до н. е. під ударами персів загинув Вавилон. Яка подія була раніше? У яких роках цим подіям виповнилося 2000 років?
Картка 2
1. У 395 р. Римська імперія була поділена на Східну і Західну. Скільки років тому відбулася ця подія?
2. У 221 р. до н. е. правитель царства Цінь переміг супро- тивників і об’єднав увесь Китай під своєю владою. У якому році цій події виповниться 2500 років?
Картка 3
1. У 453 р. загинув король гунів Аттіла. Скільки років тому відбулася ця подія?
2. У 334 р. до н. е. Александр Македонський розпочав свій похід проти Дарія ІІІ. У якому році цій події виповнить- ся 2500 років?
Група 9
Пройдіть Тренінги Перший мілліон "Хронологія часу" Пройти
Група 9
Пройдіть Тренінги Перший мілліон "Хронологія часу" Пройти
ІІІ. Узагальнення.
Пройдіть Контрольне Тестування Пройти
ІУ.Домашнє завдання.
1)Виконайте завдання в підручнику
Бандровського на ст. 9-11 параграф 1
Виконайте завдання в підручнику Пометун ст.9-11 параграф 2
Складіть план відповіді за підручником Шалагіної ст 7-9 параграф 1
Виконати завдання підручник Голованова ст.12-15параграф2
Бандровського на ст. 9-11 параграф 1
Виконайте завдання в підручнику Пометун ст.9-11 параграф 2
Складіть план відповіді за підручником Шалагіної ст 7-9 параграф 1
Виконати завдання підручник Голованова ст.12-15параграф2
2)Створення мережевих практичних вправ в програмі LearningApps.org Переглянути
3)Створити тести в програмі Online Test Pad Переглянути
4)Створити тести в програмі test.edu.vn.ua Переглянути інструкцію переглянути Переглянути
4)Створити тести в програмі test.edu.vn.ua Переглянути інструкцію переглянути Переглянути
5)Створення відео проектів " Як обраховується час в історії"
"Історичні календарі"
"Історичні календарі"
У.Посилання на розробки уроків
Група
УІ. Використані ресурси
Невикористані форми роботи
Встановлення причинно наслідкових зв’язків
Встановлення причинно наслідкових зв’язків
Робота з картою
Аналіз історичних джерел
Робота з відіо
Робота з аудіозаписами
Робота з ілюстраціями
Робота з персоналіями
Робота з культурними памятками
Робота "Онлайн-дискусія"
Віртуальні подорожі
Комментариев нет:
Отправить комментарий